Křesťanská internetová televize TV-MIS.cz - jdi na hlavní stranu TV-MIS.cz
Octava dies 630 (3.7.2011) (Týdenní zpravodajství Vatikánského televizního centra)
630.díl série Octava dies zobraz všechny díly série ¦ « 0.díl série « ¦ « předcházející 629.díl série ¦ následující 631.díl série»
Délka: 30 min.
Produkce: TV NOE (www.tv-noe.cz),
Natočeno:
Přidáno: 3.7.2011
Číslo titulu: 739 (použitelné pro hledání)
Hodnocení: 4.75 (Počet hodnotících: 4)
Hodnoť počtem hvězdiček:
:
nejhorší 1 2 3 4 5 nejlepší   
náhled titulu - Octava dies 630 (3.7.2011) Popis:


Bůh zná moje jméno: Benedikt XVI., který 29. června oslavil šedesát let od svého kněžského svěcení, celebroval o slavnosti apoštolů Petra a Pavla ve Vatikánské bazilice eucharistickou bohoslužbu, při které udělil pallium 41 arcibiskupům metropolitům.

60 let lásky ke Kristu: „Smysl pro věčnost a pochopení pro lidské situace“: těmito slovy kardinál Mauro Piacenza, prefekt Kongregace pro klérus, vyložil našim mikrofonům jednu ze základních črt „kněze Josepha Ratzingera“.

Etika v ekonomice: „Etika má a může být přítelkyní  člověka, zvláště pak v ekonomii.“ Říká kardinál Peter Turkson, předseda Papežské rady pro spravedlnost a mír, na setkání o ekonomii zaměřené  službě člověku, které se nedávno konalo ve Vatikánu.

Včely Vatikánu: Borrominiho kašna se vrátila ke svému původnímu jasu. Restaurátorské práce vedla skupina odborníků na fontány z Městského státu Vatikán pod vedením Barbary Bellano a Guye Devreux (vysl. gije devré) z Dílny pro restaurování mramorů a vápenců Vatikánských muzeí.

Nová tvář Castel Gandolfa: Od 6. července bude Benedikt XVI. pobývat v letním sídle papežů. Ředitel papežských vil Saverio Petrillo nás seznámí s restaurátorskými pracemi, zaměřenými na modernizaci budovy, které byly provedeny v posledních letech.
Českou verzi pořadu Octava dies připravila Televize NOE - televize dobrých zpráv, vysílající přes satelit, v kabelových televizích i po internetu. Své podněty můžete zasílat na octava.dies@tvnoe.cz. Pořad vznikl díky darům diváků TV NOE. Děkujeme.  


Související tituly: žádné související tituly.
Klíčová slova: papež, Benedikt XVI., Řím, Octava dies,

Možnosti přehrání/uložení tohoto titulu
Neodkazujte na jednotlivé soubory (mění se dle zátěže serverů), ale na tuto stranu: www.tv-mis.cz/titul.php?id=739 - díky!
Octava dies 630 (30 min.)
Přehrávání
+ ukládání:
Octava dies 630 341 MB 1600 kb/s wmv
Octava dies 630 72 MB 340 kb/s wmv
Octava dies 630 31 MB 150 kb/s wmv
Přehrávání (streaming): není k dispozici
Ukládání: není k dispozici

Komentáře: Komentáře není možné přidávat
Jméno: otec Pavel (koordinátor TV-MIS.cz) Vloženo: 9.7.2011
Napsal(a): RE: trepifajxl Videa běžně není nutno stahovat na disk, v základní konfiguraci Windows na ně stačí kliknout a pokud máte dostatečnou rychlost připojení k internetu (tj. aktuální rychlost vašeho připojení je vyšší než zvolený datový tok, video se začne přehrávat v přehrávači Windows media player - máme na serveru nastaveny příslušné mime/type tak aby to fungovalo - před chvílí jsem to zkoušel a funguje to. Problém může být, že jste si nainstaloval nějaké jiné přehrávače videa, které se přiřadily k přehrávání WMV souborů - a takto přehrávat soubory bez uložení nedokáží. V tom případě je třeba vráti nastavení v počítači aby WMV soubory byly přiřazeny k otvírání ve Windows media playeru. Nejsem žádný velký příznivce Microsoftu ani jeho proprietárních formátů, ale jeho formát WMV jsme zvolili před lety proto, že jeho přehrávání i stahování bylo pro uživatele nejsnažší a umožňovalo bez nutnosti instalace dalších programů a výkonného počítače jednoduché přehrávání i ukládání. Vycházeli jsme z toho, že ten, kdo má linux a ví jak s ním pracovat, určitě si poradí i s přehráváním WMV. Od té doby se situace zmněnila, Flash i dostatečný výkon + dostatečná rychlost připojení je již na většině počítačů (na řadě mobilních zařízení je to ale problém dál...) a my se snažíme již nekolik let spustit systém, který by umožnoval i přehrávání jaké znáte na YouTube a gloria.tv (s tím, že by byla zachována i možnost stahování v kvalitě blízké originálu jako dosud) - ti co na vývoji nového systému  pracuji to dělají zadarmo a ještě ani po několika letech nejsou hotovi (první vlaštovky tu jsou viz http://svata-zeme.TV-MIS.cz/ - podobně jako náš TémaBox nebo JukeBox. Ale jde to pomalu. Dejte nám zlomek prostředků, které má YouTube, nebo ty prostředky, které má gloria.tv (nebo snad to množství dobrovolníků, které má...) a za pár měsíců to může být také takové... Se srdečným pozdravem P. Pavel Zahradníček OMI
Jméno: trepifajxl Vloženo: 7.7.2011
Napsal(a): Je mrzuté, že videa je třeba stahovat na disk; že to nejde spustit přímo na stránce jako u gloria.tv nebo youtube. Navíc se používá proprietární formát Micro$oftu, který třeba v linuxu znamená zbytečné problémy.Doporučujeme: Internetový hudební přehrávač JukeBox a Milujte se! - časopis pro novou evangelizaci...

Spřízněné weby: amims.net (provozovatel internetové televize TV-MIS.cz a TV-MIS.com), fatym.com a oblati.cz (členové A.M.I.M.S.), abcd.bezva.info a knihovna.net (texty knih), jenikov.net (zajímavé myšlenky, akce...), spolcs.cz (Společenství čistých srdcí), ps.oblati.cz, prezentace pro dějepis. Spolupracujeme také s portály Evangelizace.cz a Poutní zájezdy (doporučujeme).

Děkujeme za vaše modlitby, za vaši finanční podporu (č. účtu 200 161 714, kód banky 0300, var. symol 111) a za nabídky vašich filmů a audia.

Vysokoškolské katolické hnutí    Stránky pro animátory seniorů    Víra, Církev, Seznamka, Gynekoligická poradna       JukeBox TV-MIS.cz    IN!    Ikonka TV-MIS.cz pro vaše použití!

"Televize Maria Immaculata Mater Spei" (TV-MIS.cz) je provozována sdružením A.M.I.M.S. (Apostolatus Mariae Immaculatae Matris Spei). Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. Pokud se domníváte, že je zde použito vaše autorské dílo a s jeho šířením nesouhlasíte, dejte nám, prosím, vědět. Zjednáme nápravu.