Křesťanská internetová televize TV-MIS.cz - jdi na hlavní stranu TV-MIS.cz
Informace o internetové televizi TV-MIS.cz
ikonka
Informace - 25.4.2011 - Aktuální datové toky našich serverů

Můžete si prohlédnout aktuální datové toky serverů alfa a beta provozovaných sdružením A.M.I.M.S. (Apostolatus Marie Immaculatae Matris Spei - Apoštolát Panny Marie Neposkvrněné, Matky Naděje). Každý ze serverů je aktuálně připojen do internetu vyhrazenou linkou 100 Mb/s. Servery jsou zapojeny do HA clusteru, jeden server zálohuje a kontroluje druhý. Za normálních okolností běží se serveru alfa multimediální data, a z bety systém TV-MIS a další weby, které hostujeme.

Je vidět, že linky mají většinou ještě dosti velkou rezervu. Takže můžete TV-MIS.cz i další její projekty (např. JukeBox, TémaBox, Virtuální pouť do Svaté země - Izraele a na Sinaj) ještě více používat - a také propagovat mezi svými přáteli :-) Naším cílem je vytvářet především systém, který pak má sloužit dalším - divákům i producentům zajímavého obsahu.

 

Server alfa

Datový tok serveru alfa A.M.I.M.S. za posledních 24 hodin (v pětiminutovém průměru):

stats-graph

 

Datový tok serveru alfa A.M.I.M.S. za poslední týden (v hodinovém průměru):

stats-graph

 

Datový tok serveru alfa A.M.I.M.S. za poslední měsíc (v čtyřhodinovém průměru):

stats-graph

 

Server beta

Datový tok serveru beta A.M.I.M.S. za posledních 24 hodin (v pětiminutovém průměru):

stats-graph

 

Datový tok serveru beta A.M.I.M.S. za poslední týden (v hodinovém průměru):

stats-graph

 

Datový tok serveru beta A.M.I.M.S. za poslední měsíc (v čtyřhodinovém průměru):

stats-graph

 

Děkujeme Vám za Váš zájem o TV-MIS.cz, za její podporu i propagaci.

ikonka
Informace - 5.4.2011 - Poděkování dárci

Chtěli bychom poděkovat dárci, který nám velkoryse nabídl použitý, ale velmi dobrý server.

Vyska: 2U do racku Motherboard: ASUS NCCH-DR CPU: 2x Intel DualCore Xeon 3.2GHz 1MB 64bit (4 jadra) RAM: 2GB DDR400 ECC (4x500MB) RAID: 2x SATA WD Raptor WD740GD 74GB 10.000 RPM read 4.5ms 150MB/s 3.5" LAN: 2x Intel 1 Gigabit Ethernet USB: 2x USB 2.0 PS/2: Mouse, Keyboard VGA: ATI Rage XL Zdroj: EC 480 X (PFC), 480W

I když jsme ho sami v tuto chvíli nemohli využít (používáme nyní servery v provedení tower - dva identické servery alfa a beta jsou v provozu v serverovně zapojené do HA Clusteru, třetí téměř identický server - omega - je v záloze a zároveň slouží pro různá testování nových řešení), zprostředkovali jsme tuto jeho nabídku obratem sdružení Res Clariatis, které provozuje server s weby Prolife, zpravodajský server Res claritatis, a s více než stovkou různých webů farností, děkanátů... a jejich server již "mlel z posledního" - byl na konci životnosti a výkonově nedostačoval.

Krátce po zprostředkování darování serveru Res Claritatis jsme objevili ještě jednoho provozovatele křesťanských webových serverů - Signály.cz, které by také něco podobného dost potřebovaly. Nevíte ještě někdo o nějakém podobném serveru? Také jim by dost pomohl.

Upřímné Pán Bůh zaplať!

ikonka
Bezva tip - 14.5.2010 - Virtuální pouť do Svaté země - součást TV-MIS.cz
Navštívili jste již Svatou zem? Pokud ne, můžete to udělat právě nyní. Nabízíme vám Virtuální pouť do Svaté země.
ikonka
Informace - 14.5.2010 - TV-MIS.cz nabízí již 530 titulů
K 14.5.2010 byl počet titulů na TV-MIS.cz 530!
ikonka
Informace - 1.6.2009 - Víte, že TV-MIS.cz Vám nabízí již více jak 380 titulů?
Internetová televize TV-MIS.cz Vám na začátku června 2009 nabízí již 384 titulů. Ty jsou tvořeny celkem z 195.5 hodin videa a 313.3 hodin audia. Celkový objem multimediálních dat činí 229.1 GB.
ikonka
Informace - 1.2.2009 - Spuštěn internetový přehrávač JukeBox TV-MIS.cz
Na konci loňského roku byl spuštěn internetový hudební přehrávač JukeBox TV-MIS.cz. Jeho nabídka obsahuje vybrané hudební tituly z internetové televize TV-MIS.cz. Je tvořena z koncertů různých žánrů a CD nahrávek schol a křesťanských kapel.
ikonka
Bezva tip - 2.3.2008 - Víte jak zobrazit úplně všechny aktivní tituly na TV-MIS.cz? Jsou dva způsoby:
Ten první načte seznam všech aktivních titulů podle jejich ID (identifikační číslo titulu), ten druhý jr seznam podle data přidání (nejnovější nahoře, nejstarší úplně dole). Možná objevíte něco, co jste ani netušili, že na TV-MIS.cz je...
ikonka
Bezva tip - 21.12.2007 - Pohádkové Vánoce na TV-MIS.cz najdete, když kliknete na klíčové slovo POHÁDKA
Většina televizí nabízí o Vánocích pohádky ze svého zlatého fondu. TV-MIS.cz (proto že je to televize s programem na vyžádání) je nabízí stále. Tedy i o Vánocích. Všechny naše televizní pohádky on-line najdete zde.
Seznam všech klíčových slov najdete zde.
A seznam všech titulů na TV-MIS.cz najdete zde.
Oba seznamy jsou také dostupné v nabídce HLEDAT, na kterou se dostanete z každé strany TV-MIS.cz pomocí horní nabídkové lišty (třetí zprava).
ikonka
Bezva tip - 20.12.2007 - Na Vánoce připravujeme televizní premiéru Star Velehrad - Epizoda 2007 a to hned ve dvou verzích!!!
Jde o humorně zábavný, poučný, duchovně vzdělávající... dokument o každoroční pěší pouti z Vranova nad Dyjí (a dalších směrů) na Velehrad. Tradiční pouť tentokrát netradičně zpestří návštěvníci z vesmíru! Na TV-MIS.cz od 26.12.2007. Připravena je jednak delší verze (například pro účastníky pouti, příznivce pěšího putování) a pracuje se i na zkrácené, zábavné, ještě dynamičtější, stručnější verzi pro ty, kteří mají jen polovinu času... Pro TV-MIS.cz připravilo Oggie studio.
ikonka
Bezva tip - 4.12.2007 - Právě vyšlo třetí číslo časopisu Milujte se!, na jehož vydávání se podílíme.
Jde o časopis pro novou evangelizaci. Měl by vycházet, dá-li Bůh, jednou za čtvrt roku. Má to být takový časopis na rozdávání (doporučený příspěvek na tisk je 20 Kč - obsahuje nyní již 64 stran barevných stran textů s fotografiemi). Záměr je, že si ho opatří "zbožní" nejen pro sebe (i když i to je možné), ale že si objednají více kusů, a budou je šířit ve svém okolí... Více informací a možnost objednávky je na webu www.milujte.se.
ikonka
Informace - 28.10.2007 - TV-MIS.cz nabízí k 28.10.2007 176 titulů jak se dočtete v článku v blogu o TV-MIS.cz
A pokud byste tomu nevěřili, můžete si je tam i přepočítat. Nebo rovnou na některý z nich kliknout a poslechnout si ho. Možná v nabízeném seznamu najdete něco, co jste ani netušili, že tu máme. Jinak podrobný seznam všech titulů je dostupný zde - dostanete se k němu i prostřednictvím nabídky HLEDAT v záhlaví každé strany - kliknete na HLEDAT a tam už najdete odkaz na "Kompletní seznam titulů".
ikonka
Informace - 15.8.2007 - TV-MIS.cz má svůj blog na novém webu singaly.cz
Proč právě tam? Protože máme s novými signaly.cz něco důležiteho společného. Co? To se dočtete v blogu TV-MIS.cz...
ikonka
Informace - 28.4.2007 - Systém TV-MIS.com v ruštině, ukrajinštině a běloruštině. Hledáme spoupracovníky!
Zatím probíhá testovací provoz. V ukrajinštině www.ua.tv-mis.com obsahuje i první titul, v ruštině www.ru.tv-mis.com a běloruštině www.by.tv-mis.com je zatím testován pouze systém (je napojen zatím na databázi titulů v ukrajinštině).
Česká TV-MIS.cz již funguje rok skoro rok a půl a nabízí asi 150 titulů. Do vývoje jejího systému byly věnovány stovky hodin dobrovolné práce našich spolupracovníků. Když už systém funguje a servery běží... nebylo by škoda ho nevyužít i pro další země a jazyky? A tak vznikla myšlenka - zpočátku spíše šílený nápad - na TV-MIS.com. Stačí systém přeložit (to se už v případě ruštiny, běloruštiny a ukrajinštiny stalo) a pak získat spolupracovníky v jednotlivých zemích, kteří budou vytvářet a domlouvat obsah (na Ukrajině již pár prvních máme).
Nevíme, jak se nápad uchytí. Ale říkáme si, kdyby nám někdo podobnou možnost nabídl před pěti lety, kdy ještě u nás nebylo možné v přijatelných cenových relacích z vlastních zdrojů něco podobného realizovat, brali bychom to všemi deseti. Nakonec i naše TV-MIS.cz běžela do září 2006 ze serverů v Americe a mms streaming (to je to v nejnižší kvalitě, jak se v tom dá kdykoliv přeskakovat tam i zpět) je dodnes ze serveru křesťanské organizace churchquest.com, která nám ho umožňuje provozovat za 10 dolarů měsíčně... - už nám ale přestává od nich poskytovaný prostor a datový limit stačit.
Nyní hledáme spolupracovníky se znalostí ukrajinštiny a běloruštiny. Při vkládaní jednotlivých titulů do systému totiž potřebujeme vždy pár slov v danném jazyce přeložit (např. jednou větou popis titulu, název, charakteristika...). Najdou se? Jde vlastně jen o miminum práce, ale sami to nedokážeme! Pár nových titulů v ukrajinštině bychom již měli, ale právě na těch popisech to vázne. Kontakt na koordinátora TV-MIS.com je: P. Pavel Zahradníček, e-mail: pavel[zavináč]fatym[tečka]com. Předem díky! A samozřejmě, kdyby někdo byl schopen tvorby nebo zprostředkování titulů v ruštině, ukrajinštině, běloruštině..., tak bychom to uvítali!
ikonka
Bezva tip - 10.3.2007 - Dejte na svůj web odkaz na TV-MIS.cz a zde sledujte, kolik diváků jste na ni přivedli!
I to je zajímavý způsob, jak toto dílo propagovat. Je možno umístit jen textový odkaz na www.tv-mis.cz nebo naši ikonku (je v patičce každé strany, nebo můžete použít kód uvedený níže na této straně). Kliknutím zde si můžete ověřit, zda a kolik diváků Váš web již na TV-MIS.cz letos přivedl (přesně řečeno kolik od začátku února 2007, kdy jsme přestěhovali celý systém na vlastní server).
Předem díky!
ikonka
Bezva tip - 14.2.2007 - Nyní máte možnost sledovat novinky na TV-MIS.cz pomocí technologie RSS
Technologie RSS vám umožní rychle a snadno zjistit, zda se na TV-MIS.cz objevil nový titul. Soubory RSS nejsou primárně určeny pro běžné čtení, na jejich zpracování se používají tzv. RSS čtecky. Jednoduchou práci s RSS poskytuje i prohlížeč Mozilla Firefox: Použití (RSS) ve Firefoxu'. Odkaz na RSS soubor je titulní straně TV-MIS.cz "schován" pod ikonkou RSS Feed.
ikonka
Bezva tip - 21.12.2006 - Na Vánoce jsme nepřipravili 58 reprízu Mrazíka, ale televizní premiéru "dokumentární komedie" VELEHRAD 2006 PO 50 LETECH. Na TV-MIS.cz od 25.12.2006!
Exkluzivně pro TV-MIS.cz ji natočilo Oggie studio. O čem bude to bude? O letošním pěším putování z Vranova nad Dyjí přes Znojmo ... až na Velehrad a o tom, jak v roce 2056 dvě letošní účastnice pouti našly jedno DVD a co s ním prožily...
ikonka
Informace - 5.12.2006 - Připravujeme řadu titulů z archivu Sekce pro mládež ČBK
Navázali jsme spolupráci se Sekcí pro mládež České biskupské konference a připravujem pro postupné uveřejnění na TV-MIS.cz desítky titulů z jejího archivu (akce pro mládež, světové dny mládež se sv. otcem, scénky z akcí, písničky, dobrovolnická služba, svědectví...) Jako první by měl být připraven audiotitul "Kolínské ozvěny" - kompletní CD s písničkami a mluveným slovem z Českého národního centra během XX. světového dne mládeže v Kolíně nad Rýnem.
ikonka
Bezva tip - 30.10.2006 - Podpořte nás: Umístěte na své stránky ikonku TV-MIS.cz
Umístěním této ikony na svých webových stránkách podpoříte rozšíření povědomí o TV-MIS.cz i mezi návštěvníky vašich stránek.
internetová televize TV-MIS.cz
Ikonu vložíte do svých webových stránek pomocí tohoto html kódu:
<a href="http://www.tv-mis.cz"><img
src="http://link.tvm.cz/tvmis-ico.gif"
alt="internetová televize TV-MIS.cz"
title="internetová televize TV-MIS.cz"
height="31" width="88"></a>
Děkujeme
ikonka
Bezva tip - 26.10.2006 - Když vás video (audio) zaujme, řekněte (mailujte) to dál!!!
Nemáme moc prostředků na provoz, natož na reklamu. Prosíme proto, abyste vy sami propagovali dále to, co vás zaujalo. Každý titul má své číslo (ID). Podle něho ho může kdokoliv kdykoliv najít (na titulní straně TV-MIS.cz a také v horní liště je tlačítko HLEDAT; v nabídce možností hledání je zobrazení dle čísla titulu (ID). U každého titulu je také uvedena jeho přímá adresa (např. pro odkazy v mailu, na vašich webových stranách...). I její součástí je ID titulu - např titul č. 86 má adresu www.tv-mis.cz/titul.php?id=86 - díky za to, že na nás odkazujete!
ikonka
Informace - 26.10.2006 - Máme svůj vlastní server - konec problémů se stahováním i s místem
Naší technické divizi (zatím jednočlenné tvořené studentem informatiky Radkem Svobodou) se podařilo spustit náš vlastní server umístěný v jedné brněnské serverovně. Tím snad končí časté zakousávání stahovaných titulů, na které si mnozí z vás oprávněně stěžovali. Rovněž nyní máme na nějakou dobu dostatek prostoru (pro začátek 320 GB) a tak můžeme opět začít přidávat další tituly. Navíc jsme doplnili soubory s vyššími datovými toky, tam kde dosud chyběly, protože i na ně už je nyní dostatečný prostor. Přejeme příjemný poslech i koukání...
ikonka
Informace - 24.10.2006 - Zprovozněna funkce aktualit
Na titulní stránce TV-MIS se vždy zobrazují poslední tři aktuality + další (i starší) důležité informace. Aktuality se dělí do 4 skupin:
obrázek typu informace informace - všeobecná informace
obrázek typu informace upozornění - upozornění například na plánované výpadky systému či jiné důležité informace
obrázek typu informace pomoc - rada jak používat různé funkce TV-MIS, jak přehrávat soubory ...
obrázek typu informace bezva tip - tipy na nové funkce TV-MIS, zajímavé odkazy ...
ikonka
Pomoc - 24.10.2006 - Máte potíže se zobrazováním znaků s diakritikou? Poradíme Vám
Od 24. 10. 2006 využívají stránky TV-MIS kódování UTF-8, které dovoluje zobrazit znaky všech národních abeced na jedné stránce. Většina moderních prohlížečů by měla kódování nastavit automaticky. Pokdu přesto máte problémy použijte následující postup pro manuální změnu kódování stránky:
- Prohlížeč Mozilla Firefox: menu Zobrazit - Znaková sada - Unicode(UTF-8)
- Prohlížeč Microsoft Internet Explorer: menu Zobrazit - Kódování - Kódování Unicode(UTF-8)Doporučujeme: Internetový hudební přehrávač JukeBox a Milujte se! - časopis pro novou evangelizaci...

Spřízněné weby: amims.net (provozovatel internetové televize TV-MIS.cz a TV-MIS.com), fatym.com a oblati.cz (členové A.M.I.M.S.), abcd.bezva.info a knihovna.net (texty knih), jenikov.net (zajímavé myšlenky, akce...), spolcs.cz (Společenství čistých srdcí), ps.oblati.cz, prezentace pro dějepis. Spolupracujeme také s portály Evangelizace.cz a Poutní zájezdy (doporučujeme).

Děkujeme za vaše modlitby, za vaši finanční podporu (č. účtu 200 161 714, kód banky 0300, var. symol 111) a za nabídky vašich filmů a audia.

Vysokoškolské katolické hnutí    Stránky pro animátory seniorů    Víra, Církev, Seznamka, Gynekoligická poradna       JukeBox TV-MIS.cz    IN!    Ikonka TV-MIS.cz pro vaše použití!

"Televize Maria Immaculata Mater Spei" (TV-MIS.cz) je provozována sdružením A.M.I.M.S. (Apostolatus Mariae Immaculatae Matris Spei). Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. Pokud se domníváte, že je zde použito vaše autorské dílo a s jeho šířením nesouhlasíte, dejte nám, prosím, vědět. Zjednáme nápravu.