Křesťanská internetová televize TV-MIS.cz - jdi na hlavní stranu TV-MIS.cz
Octava dies 628 (19.6.2011) (Týdenní zpravodajství Vatikánského televizního centra)
628.díl série Octava dies zobraz všechny díly série ¦ « 0.díl série « ¦ « předcházející 627.díl série ¦ následující 629.díl série»
Délka: 28 min.
Produkce: TV NOE (www.tv-noe.cz),
Natočeno:
Přidáno: 19.6.2011
Číslo titulu: 727 (použitelné pro hledání)
Hodnocení: 4.50 (Počet hodnotících: 2)
Hodnoť počtem hvězdiček:
:
nejhorší 1 2 3 4 5 nejlepší   
náhled titulu - Octava dies 628 (19.6.2011) Popis:

Papež na Titanově hoře: Benedikt XVI. navštíví malou republiku San Marino, která vznikla z malé klášterní komunity. „Náš svatý zakladatel je naší nejpevnější tradicí,“ říká velvyslanec San Marina u Svatého Stolce.


Romové v srdci církve: „Již nikdy pohrdání a znevažování vašeho národa,“ řekl Svatý otec dvoutisícové skupině Romů, které přijal ve Vatikánu. Vyzval je, aby stále hledali spravedlnost a právní vědomí, „aby vaše děti měly naději na lepší život“.


Církev a komunismus: Vztah plný střetů, ale i dialogu, jak ho analyzoval ve své studii historik z Lateránské univerzity Chenaux. „Vítězství nad komunismem bylo asi jediným politickým vítězstvím církve ve 20. století.“ uvádí historik.Století posvátné hudby: Před sto lety se zrodil Papežský institut posvátné hudby. Jeho představitel říká: „Je to jediná škola na světě, která formuje kněze a hudebníky v tom, aby mohli předávat své hudební vědomosti také do jiných zemí s odlišnou tradicí.“Umělecká klinika: Na závěr sestoupíme pod vatikánskou Pinakotéku a navštívíme restaurátorskou laboratoř obrazů Vatikánských Muzeí. Její vedoucí Maurizio de Luca říká: „Čištění určitého díla je věc velmi delikátní.“

 

 

Českou verzi pořadu Octava dies připravila Televize NOE - televize dobrých zpráv, vysílající přes satelit, v kabelových televizích i po internetu. Své podněty můžete zasílat na octava.dies@tvnoe.cz. Pořad vznikl díky darům diváků TV NOE. Děkujeme.    


Související tituly: žádné související tituly.
Klíčová slova: papež, Benedikt XVI., Řím, Octava dies,

Možnosti přehrání/uložení tohoto titulu
Neodkazujte na jednotlivé soubory (mění se dle zátěže serverů), ale na tuto stranu: www.tv-mis.cz/titul.php?id=727 - díky!
Octava dies (28 min.)
Přehrávání
+ ukládání:
Octava dies 323 MB 1600 kb/s wmv
Octava dies 69 MB 340 kb/s wmv
Octava dies 29 MB 150 kb/s wmv
Přehrávání (streaming): není k dispozici
Ukládání: není k dispozici

Komentáře: Komentáře není možné přidávat
Jméno: otec Pavel (koordinátor TV-MIS.cz) Vloženo: 23.6.2011
Napsal(a): RE: Jana Zajímavé objevy je dobré dát dál... :-) Pomozte udělat zajímavý objev i dalším... A možná jste ještě neobjevila jaké zajímavé věci se skrývají v některých starších vydáních magazínu Octava dies. Když se klikne na klíčové slovo "Octava dies" pod popisem titulu, zobrazí se vám celý archiv za posledních několik let. Zvlášť v době, kdy se dělo něco významného, jsou Octavy velmi zajímavé. Také jsou velmi zajímavé i přehledy ke konci roku nebo první novoroční Octavy s průřezy událostí. Nebo různé série, které postupně jako součást tohoto magazínmu běžely. Přeji Vám i těm, které na tento zajímavý titul upozorníte požehnané chvíle u počítače. Váš P. Pavel Zahradníček OMI
Jméno: Jana Vloženo: 22.6.2011
Napsal(a): Děkuji za Octavu. Byl to pro mě zajímavý objev najít ji na tv mis.Doporučujeme: Internetový hudební přehrávač JukeBox a Milujte se! - časopis pro novou evangelizaci...

Spřízněné weby: amims.net (provozovatel internetové televize TV-MIS.cz a TV-MIS.com), fatym.com a oblati.cz (členové A.M.I.M.S.), abcd.bezva.info a knihovna.net (texty knih), jenikov.net (zajímavé myšlenky, akce...), spolcs.cz (Společenství čistých srdcí), ps.oblati.cz, prezentace pro dějepis. Spolupracujeme také s portály Evangelizace.cz a Poutní zájezdy (doporučujeme).

Děkujeme za vaše modlitby, za vaši finanční podporu (č. účtu 200 161 714, kód banky 0300, var. symol 111) a za nabídky vašich filmů a audia.

Vysokoškolské katolické hnutí    Stránky pro animátory seniorů    Víra, Církev, Seznamka, Gynekoligická poradna       JukeBox TV-MIS.cz    IN!    Ikonka TV-MIS.cz pro vaše použití!

"Televize Maria Immaculata Mater Spei" (TV-MIS.cz) je provozována sdružením A.M.I.M.S. (Apostolatus Mariae Immaculatae Matris Spei). Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. Pokud se domníváte, že je zde použito vaše autorské dílo a s jeho šířením nesouhlasíte, dejte nám, prosím, vědět. Zjednáme nápravu.