Křesťanská internetová televize TV-MIS.cz - jdi na hlavní stranu TV-MIS.cz
60 let od příchodu Štěpána Trochty (mše v litoměřické katedrále 24.11.2007)
Délka: 69 min.
Produkce: Biskupství litoměřické (www.dltm.cz),
Natočeno:
Přidáno: 5.7.2008
Číslo titulu: 261 (použitelné pro hledání)
Hodnocení: 4.33 (Počet hodnotících: 9)
Hodnoť počtem hvězdiček:
:
nejhorší 1 2 3 4 5 nejlepší   
náhled titulu - 60 let od příchodu Štěpána Trochty Popis: Oslava 60ti let od příchodu kardinála Štěpána Trochty do Litoměřické diecéze - kompletní záznam slavnostní mše. Celebruje a káže Mons. Pavel Posád, litoměřický biskup.
Související tituly: žádné související tituly.
Klíčová slova: kázání, biskup Pavel Posád, Litoměřice, kardinál Štěpán Trochta,

Možnosti přehrání/uložení tohoto titulu
Neodkazujte na jednotlivé soubory (mění se dle zátěže serverů), ale na tuto stranu: www.tv-mis.cz/titul.php?id=261 - díky!
60 let od příchodu Štěpána Trochty (69 min.)
Přehrávání
+ ukládání:
60 let od příchodu Štěpána Trochty 165 MB 340 kb/s wmv
60 let od příchodu Štěpána Trochty 71 MB 150 kb/s wmv
60 let od příchodu Štěpána Trochty 770 MB 1600 kb/s wmv
Přehrávání (streaming): není k dispozici
Ukládání: není k dispozici

Komentáře: Komentáře není možné přidávat
Jméno: Vratislav Vloženo: 18.8.2010
Napsal(a): Pana kardinála Štěpána Trochtu si pamatujeme i z katedrály Svatého Víta, Václava a Vojtěcha, kde jsme dobrovolně zvonili od roku 1966 do roku 1986, kdy se svatovítská katedrála počala opravovat a byla uzavřena. zvláště krásné vzpomínky jsou na rok 1973, kdy se oslavovalo tisící výročí založení pražského biskupství, kdy kardinál Trochta spolu s panem tehdy světícím biskupem pražským Františkam Tomáškem diskutoval po mši i s námi dobrovolnými zvoníky. Tehdy bylo pro pana kardinála vyhrazeno arcibiskupské křeslo, které bylo ještě za totality z chrámu odstraněno, stejně jako jméno našeho prvního prezidenta T.G. Masaryka, za nějž byla v roce 1929 katedrála dokončena, které bylo vyříznuto z obou stran menzy Bílkova oltáře. Masarykovo jméno však v katedrále zůstalo, vpravo nahoře v chóru vedle triumfálního oblouku, ale bylo při rekonstrukci v roce 1986-9 alespoň zmenšeno. Kardinál Trochta byl příkladný katolík, demokrat. Čest jeho památce. Za všechny kdož v letech 1966-86 ve Svatovítské katedrále dobrovolně o všech církevních svátcích zvonili Vratislav Preclík 1. místopředseda Masarykova demokratického hnutíDoporučujeme: Internetový hudební přehrávač JukeBox a Milujte se! - časopis pro novou evangelizaci...

Spřízněné weby: amims.net (provozovatel internetové televize TV-MIS.cz a TV-MIS.com), fatym.com a oblati.cz (členové A.M.I.M.S.), abcd.bezva.info a knihovna.net (texty knih), jenikov.net (zajímavé myšlenky, akce...), spolcs.cz (Společenství čistých srdcí), ps.oblati.cz, prezentace pro dějepis. Spolupracujeme také s portály Evangelizace.cz a Poutní zájezdy (doporučujeme).

Děkujeme za vaše modlitby, za vaši finanční podporu (č. účtu 200 161 714, kód banky 0300, var. symol 111) a za nabídky vašich filmů a audia.

Vysokoškolské katolické hnutí    Stránky pro animátory seniorů    Víra, Církev, Seznamka, Gynekoligická poradna       JukeBox TV-MIS.cz    IN!    Ikonka TV-MIS.cz pro vaše použití!

"Televize Maria Immaculata Mater Spei" (TV-MIS.cz) je provozována sdružením A.M.I.M.S. (Apostolatus Mariae Immaculatae Matris Spei). Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. Pokud se domníváte, že je zde použito vaše autorské dílo a s jeho šířením nesouhlasíte, dejte nám, prosím, vědět. Zjednáme nápravu.