Křesťanská internetová televize TV-MIS.cz - jdi na hlavní stranu TV-MIS.cz
Octava dies 456 (25.11.2007) (Týdenní zpravodajství Vatikánského televizního centra)
456.díl série Octava dies zobraz všechny díly série ¦ « 0.díl série « ¦ « předcházející 455.díl série ¦ následující 457.díl série»
Délka: 28 min.
Produkce: TV NOE (www.tv-noe.cz),
Natočeno:
Přidáno: 25.11.2007
Číslo titulu: 190 (použitelné pro hledání)
Hodnocení: 4.20 (Počet hodnotících: 10)
Hodnoť počtem hvězdiček:
:
nejhorší 1 2 3 4 5 nejlepší   
náhled titulu - Octava dies 456 (25.11.2007) Popis: Vděčná láska: Místo „mentality zaměřené na výkon“, která odsouvá na okraj trpící lidi, vyzval Benedikt XVI. pracovníky ve zdravotnictví, kteří se sešli ve Vatikánu, ke „konkrétní schopnosti milovat“ staré a nemocné lidi. Uslyšíme svědectví lékařů a biskupů.
Velký krok v Ravenně: Se sekretářem Papežské rady pro podporu jednoty křesťanů, Mons. Farellem, rozebereme závěrečný dokument ze zasedání smíšené komise pro dialog mezi katolíky a pravoslavnými, který potvrzuje univerzální úroveň církve a postavení papeže jako prvního mezi patriarchy.
Pramen naděje: Svatyně v Lurdech, která se připravuje na oslavy 150. výročí zjevení Panny Marie svaté Bernadetě, je privilegovaným místem pro víru, „skličovanou každodenním životem“. Uslyšíme svědectví lurdského biskupa Perriera.
Na papežském oltáři: Arcibiskup Marini, který stál 20 let po boku Jana Pavla II. a posléze Benedikta XVI. jako papežský ceremoniář, sepsal do 3 knih zajímavé liturgické postřehy z velkého jubilea roku 2000, z období uprázdněného papežského stolce i ze začátku pontifikátu Benedikta XVI. Jak říká, „všude ve světě jsem slavil liturgii Druhého vatikánského koncilu“.
Českou verzi pořadu Octava dies připravila Televize NOE - televize dobrých zpráv, vysílající přes satelit, v kabelových televizích i po internetu. Své podněty můžete zasílat na octava.dies@tvnoe.cz. Pořad vznikl díky darům diváků TV NOE. Děkujeme.
Související tituly: žádné související tituly.
Klíčová slova: pouť, papež, Lurdy, Benedikt XVI., Řím, Octava dies, ekumenismus,

Možnosti přehrání/uložení tohoto titulu
Neodkazujte na jednotlivé soubory (mění se dle zátěže serverů), ale na tuto stranu: www.tv-mis.cz/titul.php?id=190 - díky!
Octava dies (28 min.)
Přehrávání
+ ukládání:
Octava dies 29 MB 150 kb/s wmv
Octava dies 67 MB 340 kb/s wmv
Octava dies 313 MB 1600 kb/s wmv
Přehrávání (streaming): není k dispozici
Ukládání: není k dispozici

Komentáře: Komentáře není možné přidávat
Jméno: o. Pavel (koordinátor TV-MIS.cz) Vloženo: 26.11.2007
Napsal(a): Jsem rád, že Vás vydání Octavy dies zaujalo, ale kontakt není bohužel možno domluvit. Pořad přebíráme od TV NOE a ta ho zase přebírá od CTV. Kontakt na CTV je: Centro Televisivo Vaticano, Via del Pellegrino - 00120 Città del Vaticano, E - mail ctv@ctv.va (Segreteria). Nejsem si však jistý, nakolik podobné kontakty sprostředkovávají... Snad je přesvědčíte... Srdečně zdraví P. Pavel Zahradníček
Jméno: tobant@seznam.cz Vloženo: 25.11.2007
Napsal(a): Toto vydání Octava dies ze dne 25.11.2007 je velice působivé.Zajímalo by mě ,zda bylo možné se spojit s Mons.Píetrem Marinim písemně nebo přes e-mailovou poštu možné by bylo komunikovat i v latině nebo italštině.Ozve se mi prosím někdo?Doporučujeme: Internetový hudební přehrávač JukeBox a Milujte se! - časopis pro novou evangelizaci...

Spřízněné weby: amims.net (provozovatel internetové televize TV-MIS.cz a TV-MIS.com), fatym.com a oblati.cz (členové A.M.I.M.S.), abcd.bezva.info a knihovna.net (texty knih), jenikov.net (zajímavé myšlenky, akce...), spolcs.cz (Společenství čistých srdcí), ps.oblati.cz, prezentace pro dějepis. Spolupracujeme také s portály Evangelizace.cz a Poutní zájezdy (doporučujeme).

Děkujeme za vaše modlitby, za vaši finanční podporu (č. účtu 200 161 714, kód banky 0300, var. symol 111) a za nabídky vašich filmů a audia.

Vysokoškolské katolické hnutí    Stránky pro animátory seniorů    Víra, Církev, Seznamka, Gynekoligická poradna       JukeBox TV-MIS.cz    IN!    Ikonka TV-MIS.cz pro vaše použití!

"Televize Maria Immaculata Mater Spei" (TV-MIS.cz) je provozována sdružením A.M.I.M.S. (Apostolatus Mariae Immaculatae Matris Spei). Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. Pokud se domníváte, že je zde použito vaše autorské dílo a s jeho šířením nesouhlasíte, dejte nám, prosím, vědět. Zjednáme nápravu.