Křesťanská internetová televize TV-MIS.cz - jdi na hlavní stranu TV-MIS.cz
Nápověda (F.A.Q. - odpovědi na časté otázky)
Přehrávání videa a audia:
Dokáži to, i když moc nerozumím počítačům?
Jaký potřebuji počítač a programy?
To vše mám a nefunguje mi to!?
Jak začít?
Jak hledat mezi nabízenými tituly?
Kde a podle čeho vybrat u titulu správný soubor?
Co je to "Přehrávání + ukládání"?
Co je to "Přehrávání (streaming)"?
Co je to "Ukládání"?
Jak přehrávat?
Jak ukládat?
Podle čeho vybírat soubor k přehrávání nebo uložení (datový tok) z více možností?
Jak zjistím rychlost svého připojení k internetu?
Jak získat soubory videa a audia v nejvyšší dostupné kvalitě?
Proč moc nepočítáme s lidmi kteří mají jiné operační systémy něž Windows a není tu pro ně žádná nápověda?

Přidávání filmů a audia:
Je možné aby na www.TV-MIS.cz byl i můj film či audio?
O jaké filmy a audia máme zájem?
Je dobré se předem domluvit a s kým?
Jak video či audio upravit?
Je možné abychom vám s úpravou pomohli?
Jak je zaslat?

O nás + kontakty:
Jak nás můžete kontaktovat?
Kdo TV-MIS.cz provozuje?
Co je to A.M.I.M.S.?
Jak nám můžete pomoci?
Jaké je naše číslo účtu?
Jaké jsou naše náklady?
Kdo jsou naši spolupracovníci?
Jaké jsou naše plány do budoucna?
Proč se televize jmenuje www.TV-MIS.cz?
Muže se do prohlížeče psát adresa televize s malými písmeny (www.tv-mis.cz)?

Modlitba k Panně Marii, Matce Naděje

Přehrávání videa a audia:

Dokáži to, i když moc nerozumím počítačům?
Ano.

Jaký počítač a programy potřebuji?
Počítač s Windows (aspoň 98) a Windows Media Player 9 (ten je pro Windows 98, ME, 2000) nebo Windows Media Player 10 (ten je pro Windows XP). Pokud ho nemáte, dá se stáhnout ze stránek Microsoftu www.microsoft.cz (je tam verze 9 i 10). Když nevíte jak, poraďte se s nějakým klukem od 13-ti let výše, měl by to vědět... Stejně tak vám poradí, zda má váš počítač dostatečné vybavení na přehrávání videa (mělo by to být aspoň Pentium II 500 MHz, samozřejme "s reproduktory").

To vše mám a nefunguje mi to!?
Pak asi nemáte s Windows Media Playerem asociováno přehrávání souborů s příponou .wmv - to se někdy stává po nainstalování dalších multimediálních přehrávačů do počítače. Řešení: spusťte Windows Media Player (najdete ho po kliknutí na tlačítko "Start", pak "Všechny program" a tam už je...), klikněte na "Nástroje" v jeho horní liště, pak na "Možnosti", pak na "Typy souborů" (jsou tam taková ouška) a tam zafajfkujte soubory WMV a dejte "OK".

Jak začít?
Jsou potřeba vždy dva jednoduché kroky:
1. vybrat si titul (to jde již na hlavní straně TV-MIS.cz pomocí tlačítek MIS 1, 2, 3, 4, AUDIO, HLEDAT nebo NOVINKY),
2. u tohoto titulu si vybrat jeden z nabízených souborů.

Jak hledat mezi nabízenými tituly?
Kliknout na některé z tlačítek (uprostřed hlavní strany nebo úplně nahoře na každé straně):
MIS 1 nabídne filmy, o kterých si myslíme, že by vás mohly především pobavit,
MIS 2 vzdělávací ale snad ne nudné (především duchovní vzdělání),
MIS 3 publicistiku a dokumenty (například filmy a videa vážící se k různým akcím, událostem),
MIS 4 nabízí filmy lokálního významu (zaujmou diváky z určité oblasti),
AUDIO - to jsou zvukové nahrávky různého druhu,
NOVINKY zobrazí všechny tituly počínaje od těch těch nejnovějších.
HLEDÁNÍ nabídne další možnosti hledání (podle programu, data přidání, abecedy, délky, hodnocení...)

Kde a podle čeho vybrat u titulu správný soubor?
Když kliknete na název titulu (třeba hned na upoutávky na hlavní straně TV-MIS.cz), dostanete se na stranu věnovanou příslušnému titulu. V horní části této strany jsou informace o titulu, v dolní části, která je nadepsána "Možnosti přehrání/uložení tohoto titulu", jsou celkem tři možnosti (ne vždy):
- Přehrávání + ukládání,
- Přehrávání,
- Ukládání,
u nich za dvojtečkou jsou uvedeny odkazy na jednotlivé soubory (může být jeden, více nebo někdy není žádný - podle toho, co či není pro danou možnost k dispozici). Na některý uvedený u Přehrávání + ukládání nebo eventuelně jen Přehrávání stačí kliknou a už to začne! Pokud po chvíli přehrávání nezačne, nebo to není nějak ono, přečtěte si následující návod:

Co je to "Přehrávání + ukládání"?
Jde o řádek, kde jsou soubory vhodné současně pro přehrávání i pro uložení do počítače (pro pozdější opakované přehrávání).
Výhody: 1. při kliknutí levým tlačítkem myši dojde (pokud je vaše rychlost připojení k internetu dostatečná) k přehrávání, není-li vaše rychlost připojení dostatečná, není nic ztraceno - jen musíte počkat, až se celý soubor nahraje do počítače (to může trvat dost dlouho) a pak dojde k jeho přehrátí, 2. na vybraný soubor klikněte pravým tlačítkem myši (po kliknutí se objeví nabídka, ze které vyberete již levým tlačítkem myši "Uložit jako..., Uložit cíl jako...") a soubor se začne ukládat do vašeho počítače, a pak si ho můžete kdykoliv přehrávat, sami ho šířit... (námi nabízené tituly jsou volně šiřitelné, pokud někde není výslovně uvedeno jinak), 3. soubory jsou uloženy na běžném serveru, přenos dat je levnější a my vám můžeme u této varianty nabídnou vyšší kvalitu přenosu než u "Přehrávání (streamingu) - vyšší datový tok (u audia až 128 kb/s, u videa až 1500 kb/s) což už (pokud je ovšem video či audio kvalitně nahrané) opravdu není špatné.
Nevýhody:
1. Dokud se celý soubor nestahne do vašeho počítače, není možno se většinou (ve Windows Media Playeru) posouvat dopředu nebo dozadu uvnitř přehrávaného titulu,
2. výjimečně může dojít k tomu (přesto že je vaše rychlost připojení dostatečná), že se soubor začne přehrávat až po úplném stažení do počítače - časem podnikneme opatření, aby k tomu nemohlo dojít ani výjimečně (před označení souboru doplníme zelenou šipečku, na kterou když se klikne, dojde k přehrávání prostřednictvím playlistu a tím se výskyt tohoto problému zcela vyloučí).

Co je to "Přehrávání (streaming)"?
Jde o nabídku, kde jsou soubory (spíše v nižší kvalitě) určené výhradně pro přehrávání (pomocí mms protokolu, z Microsoft Media Serveru - používáme služby churchquest.com). Streaming znamená proudění, data proudí ze serveru a hned se přehrávají.
Výhoda:
1. posuvníkem ve Windows Media Playeru jde přeskakovat dopředu nebo dozadu v přehrávaném videu nebo audiu.
Nevýhody:
1. soubor nelze uložit do počítače pro pozdější opakované přehrávání,
2. pokud jste za firewollem (např. v některých podnicích, školách...), tak to nemusí fungovat,
3. pokud vaše připojení k internetu nestíhá přenášet proud dat, bude se přenos zasekávat,
4. vzhledem k potřebě speciálního serveru je přenášení dat mnohonásobně dražší oproti ostatním možnostem - proto kvalita přenosu (datový tok), kterou nabízíme je u této varianty velmi nízký (většinou 16 kb/s u audia a 26 kb u videa s možností automatického přepnutí do 46 kb u některých titulů, pokud vaše připojení bude "stíhat"). Jde o kvalitu, která může sloužit jen ke zběžnému prohlédnutí titulu (třeba jestli stojí za to ho stahovat).

Co je to "Ukládání"?
V této oblasti se mohou nacházet soubory, které lze přehrávat až jedině až po uložení do počítače (např. avi, zip...) Po kliknutí pravým tlačítkem myši na vybraný soubor se objeví nabídka, ze které vyberete již levým tlačítkem myši "Uložit jako..., Uložit cíl jako..." a soubor se začne ukládat do vašeho počítače, a pak si ho můžete kdykoliv přehrávat, sami ho šířit... (námi nabízené tituly jsou volně šiřitelné, pokud někde není výslovně uvedeno jinak).

Jak přehrávat tituly?
Kliknout (nejlépe v nabídce "Přehrávání + Ukládání") na soubor s vybraným datovým tokem a pokud aktuální rychlost vašeho připojení k internetu je dostatečná), soubor se po chvíli začne přehrávat. Je možno použít i některý ze souborů v nabídce "Přehrávání (streaming)", jde o soubory většinou s velmi nízkým datovým tokem a tedy i nízkou kvalitou - je však možno se v nich snadno okamžitě posouvat dopředu a dozadu.
Pokud přehrávání nefunguje a neotevře se ani Windows Media Player, zkontrolujte zda máte s Windows Media Playerem asociováno přehrávání souborů s příponou .wmv - to se někdy rozhodí po nainstalování dalších multimediálních přehrávačů do počítače. Řešení: spusťte Windows Media Player (najdete ho po kliknutí na tlačítko "Start", pak "Všechny program" a tam už je...), klikněte na "Nástroje" v jeho horní liště, pak na "Možnosti", pak na "Typy souborů" (jsou tam taková ouška) a tam zafajfkujte soubory WMV a dejte "OK"). Také zkontrolujte, zda máte Windows Media Player verze 9 či vyšší a případně ho doinstalujte z webu Microsoftu!

Jak ukládat tituly?
V nabídce "Přehrávání + ukládání" nebo jen "Ukládání" kliknete na vybraný soubor pravým tlačítkem myši (po kliknutí se objeví nabídka ze které vyberete již levým tlačítkem myši "Uložit jako...", Uložit cíl jako..."). Na straně věnované celé sérii může být soubor v zipu, ve kterém si stáhnete celou sérii. - všechny díly naráz (stažený soubor má má příponu .zip a před použitím je třeba jej "rozbalit" - již po stažení do vašeho počítače na něj klikněte pravým tlačítkem a pak již levým tlačítkem na "rozbalit" a ze zipu se stanou zase jednotlivé soubory - pokud to nefunguje, nemáte v počítači program winzip nebo winrar a je třeba ho nainstalovat).

Podle čeho vybírat soubor k přehrávání nebo uložení (datový tok) z více možností?
U každého souboru máme uveden tzv. datový tok souboru (kolik kb/s - tedy kolik kilobitů za sekundu - čili kolik jedniček nebo nul za sekundu, protože počítače a internet pracují jen s jedničkami a nulami). Čím je větší, tím je kvalita filmu lepší (26 kb/s = je celkem dobře slyšet a něco málo je vidět; 150 kb/s = přijatelný zvuk, obraz jak na televizi daleko od vysílače; 340 kb/s = přijatelná kvalita obojího, pokud sám film je natočen v dobré kvalitě, 1500 kb/s výborná kvalita blížící se kvalitě originálu, ta ovšem mohla být amatérská :-). U audia je to podobné (16 kb/s = nekvalitní mono; 64 kb/s středně kvalitní stereo; 128 kb/s = stereo, kvalita prakticky nerozeznatelná od originálu - pokud ovšem byl originál stereo a kvalitní).
Při průběžném přehrávání - nabídka "Přehrávání + ukládání" nebo jen "Přehrávání (streaming)" však nesmí být datový tok přehrávaného souboru větší než je vaše aktuální rychlost připojení k internetu (jak se zjistí viz níže). Naopak je většinou třeba ještě nějaká rezerva (dle zkušenosti aspoň 10%, protože rychlost připojení často kolísá). Při stahování (ukládání) souboru může být vaše rychlost připojení k internetu i nižší než je datový tok souboru. Neměla by však být nižší několikanásobně - jinak bude stahování trvat neúnosně dlouho - např. hodinový film s datovým tokem 340 kb/s se bude při připojení 340 kb/s stahovat hodinu, při připojení 1000 kb/s jen asi 20 minut, ale při připojení 34 kb/s (což je zhruba rychlost některých vytáčených připojení přes telefon) by to bylo 10 hodin... To snad jedině přes noc... Podobný problém může nastat i u ukládání souborů s velmi vysokým datový tokem 1500 kb/s. Tam to může trvat dlouho i při středně rychlém připojení...

Jak zjistím rychlost svého připojení k internetu?
Skutečná rychlost připojení je vždy alespoň o něco menší než udává poskytovatel připojení (a v některých chvílích může klesnout hodně výrazně - záleží na zatížení sítě). Rychlost vytáčeného připojení po telefonu bývá 30-50 kb/s (proto pro pomalý internet nabízíme soubory videa s datovým tokem 26 kb/s - měly by fungovat téměř vždy). ISDN přípojky mají asi 60 nebo 2x60=120 kb/s. ADSL je (dle ceny a zatížení sítě) někde mezi 250 - 4000 kb/s. Skutečná okamžitá rychlost vašeho připojení se dá změřit na www.dsl.cz nebo na www.rychlost.cz.

Jak získat soubory videa a audia v nejvyšší dostupné kvalitě?
U části filmů a videí nabízíme datový tok až 1600kb, což už je dost solidní. Pokud byste měli zájem o soubory, které nám sloužily jako výchozí originál - třeba proto, že chcete titul dál nějakým způsobem šířit, jsme ochotni Vám je zaslat (pokud zrovna nejde o titul, kde si autor vymínil omezení šiřitelnosti) jen za příspěvek na náklady. Napište si o ně na adresu: apostolat[zavinac]tv-mis[tečka]cz.

Jak přehrávat na jiném operačním systému než Windows?
Zvolili jsme wmv formát, protože nám šlo o dostupnost programů pro co největší počet lidí a o to, aby program šel přehrávat na většině počítačů ve školách atd... Kdo si pořídil počítač s lepším operačním systémem než Windows, ten ho umí ovládat a jistě si poradí i bez naší nápovědy. Nakolik se podařilo zjistit (ale ne vyzkoušet), měl by na Linuxu přehrávat wmv MPlayer.
- jdi na začátek (na seznam všech otázek) -

Přidávání filmů a audia:

Je možné, aby na www.TV-MIS.cz byl i můj film či audio?
Ano. My budujeme především systém, do kterého budou moci přidávat obsah další (bez vás se neobejdeme).

O jaké filmy a audia máme zájem?
Solidní zábava a kultura, duchovní vzdělání, zajímavé akce se vztahem k hodnotám o které nám jde. Je možno dohodnout i přidání do MIS 4 - lokální, pokud jde o něco, co má význam spíše jen pro vaši oblast.

Je dobré se předem domluvit a s kým?
Rozhodně ano. Mail na koordinátora TV-MIS.cz je: pavel[zavináč]fatym[tečka]com. Telefon je: 731402651.

Jak video či audio upravit?
V současné době používáme formát wmv s datovými toky 26-46 (samo přepíná), 150, 340, 1600 kb/s (přednastavené profily pro Windows Media Encoder rádi pošleme), ve skutečnosti je pak datový tok o něco menší - inu programy Microsoftu - něco jiného nastavíte a něco jiného dělají... A mp3 jsou s datovými toky 16 (mono), 64 (stereo), 128 (stereo) kb/s. Máme zájem i o soubory v původním formátu a kvalitě, aby bylo možno je v budoucnu komprimovat do vyšších datových toků (až to naše technické a především finanční možnosti dovolí), a aby je bylo možno zaslat (jen za příspěvek na náklady) těm, kteří o ně budou mít zájem.

Je možné abychom vám TV-MIS.cz s úpravou pomohla?
Ano, tím víc, čím se nám bude titul zdát pro www.TV-MIS.cz atraktivnější. U zajímavých titulů všechnu práci rádi uděláme sami (a hledáme pro ni i spolupracovníky).

Jak materiály zaslat?
Přesný způsob dohodneme.
- jdi na začátek (na seznam všech otázek) -

O nás + kontakty:

Jak nás můžete kontaktovat?
Koordinátor projektu TV-MIS.cz a TV-MIS.com je
P. Pavel Zahradníček

e-mail: pavel[zavináč]fatym[tečka]com
telefon: +420 731 402 651
Může ho kontaktovat zejména v případě, že chcete nabídnout svá videa, audia, svou podporu projektu...

Technický ředitel TV-MIS.cz a TV-MIS.com je
Radek Svoboda

e-mail: radek[zavináč]tv-mis[tečka]cz
mobil: 777 186 436
Může ho kontaktovat zejména v případě, že chcete nabídnout svou pomoc při vývoji projektu (jak hardwarové, tak softwarové části), máte možnost pomoci se zajištěním konektivity, umístěním serverů...

Vicekoordinátor projetku je
P. Marek Dunda
e-mail: marek[zavináč]fatym[tečka]com
telefon: +420 731 402 742
poštovní adresa: P. Marek Dunda, FATYM Vranov nad Dyjí, 671 03 Vranov nad Dyjí 20

Kdo TV-MIS.cz provozuje?
Sdružení A.M.I.M.S. (IČO 27007201), nezisková organizace (náš web najdete na www.amims.net) se sídlem Náměstí 20, 671 03 Vranov nad Dyjí. Sdružení bylo založeno členy FATYMu (www.fatym.com) - společenství katolických kněží, jáhnů a laiků západního Znojemska, mezi další členy sdružení patří zejména Misionáři obláti Panny Marie Neposkvrněné - OMI (www.oblati.cz) a další, kteří se chtějí podílet na naplňování cílů sdružení.

Jaké jsou cíle sdružení A.M.I.M.S.?
Cílem sdružení je šíření a podpora šíření zdravých morálních, etických a kulturních hodnot (které mají své kořeny v křesťanství); vytváření, šíření a podpora vytváření a šíření kultury odpovídající těmto hodnotám; vzdělávání v těchto hodnotách a v duchu těchto hodnot; výchova k těmto hodnotám a v duchu těchto hodnot a to se zvláštním zřetelem na děti a mládež...
Sdružení usiluje o to, aby jeho činnost a produkty jeho činnosti byly dostupné i těm, jejichž prostředky jsou velmi omezené, a také těm, kteří jsou zatím ochotni do takovýchto činností a produktů (jejichž cílem jsou zdravé morální, etické, kulturní hodnoty a vzdělání či výchova v duchu těchto hodnot), věnovat jen minimální či dokonce žádné prostředky. (ze stanov sdružení)

Jak nám můžete pomoci?
Je možno pomoci modlitbou, finančně, propagací www.TV-MIS.cz, tvorbou programů (videa i audia), zprostředkováním programu od tvůrců, hledáme správce serveru Apache (v Brně) a další odborníky (dobrovolníky, ale spolehlivé), kteří by pomohli s vylepšováním a rozšířováním projektu. Za vaši pomoc předem moc děkujeme.

Jaké je naše číslo účtu?
Číslo účtu na který můžete zaslat svou pomoc pro projekt je: 200 161 714, kód banky 0300 (ČSOB Praha), var. symol 111, název účtu je A.M.I.M.S. Pán Bůh zaplať!

Jaké jsou naše náklady?
V současné době je to provoz serverů, vybavení pro natáčení a úpravu videa a audia. Naše vlastní zdroje (podíl členů sdružení) stačily na rozběh projektu ve zkušební verzi. Pro další pokračování a rozvoj potřebujeme vaši pomoc. Předem díky za ni.

Kdo jsou spolupracovníci www.TV-MIS.cz?
Na projektu se podílí tito spolupracovníci:
Radek Svoboda, tvorba stran, tvorba, implementace a správa databází, scriptů...
rodina Křížových, přidávání titulů, komprimace...
Pavel Lukeš, grafická spolupráce, tvorba stran...
Jan Čabala, digitalizace analogových originálů
P. Tomáš Vyhnálek OMI (www.oblati.cz), dodávání obsahu, znělka, animace...
Natálie Jágrová - překlady (ruština, ukrajinština)
Divis studio, dodávání obsahu
David Adámek, odborné konzultace (CSS styly, úprava videa a audia), poradce při potížích, komprimace videa...
Oggie studio, dodávání obsahu
Marianky, dodávání obsahu
Ivo Prchal, dramatizace znělky
Libor Zajíček (www.liborzajicek.wz.cz), dodávání obsahu
členové FATYMu Vranov n.D. a FATYMu Přímětice-Bítov (www.fatym.com)

Jaké jsou naše plány do budoucna?
Pořizení vlasních fyzických serverů, tvorba vlastních filmů a audia, spolupráce s dalšími subjekty na zajišťování obsahu. Až budou peníze a čas (spolupracovníci - i na Ukrajině), plánujeme klon naší televize www.tv-mis.com/ua s programem v ukrajinštině, podobně jako náš tiskový apoštolát A.M.I.M.S. již spolupracuje na vydávání velmi levných knih na Ukrajině (dodali jsme tam již počítačové vybavení a dva digitální průtiskové automaty, podobné těm, na kterých pracujeme sami).

Proč se televize jmenuje TV-MIS.cz?
To je delší historie. Původně jsme vydávali jen knížky (levné, srozumitelné, krátké, jen za příspěvek na materiál) pod názvem Tiskový apoštolát FATYMu. Pak jsme uvažovali, že by si tiskový apoštolát zasloužil nějakého lepšího patrona než jen FATYM... Rozhodli jsme se pro Pannu Marii. A začali jsme od ledna 2004 používat označení A.M.I.M.S. (Apostolatus Mariae Immaculatae Matris Spei, česky: Apoštolát P. Marie Neposkvrněné, Matky Naděje). Latinsky proto, že jsem již tehdy plánovali spolupráci s křesťany v dalších zemích (zejména na Ukrajině) - tak aby to bylo takové internacionální označení. P. Marie Neposkvrněné proto, že jsme plánovali úzkou spolupráci s Misionáři obláty Panny Marie neposkvrněné (www.oblati.cz), jejichž cíle a nasazení pro dobrou věc jsou dosti společné s našimi (a již delší dobu s nimi na mnoha věcech spolupracujeme). A Matky Naděje proto, že ve Vranově nad Dyjí, v prvním centru činnosti FATYMu a oficiálním sídle sdružení A.M.I.M.S. je Panna Maria jako Matka Naděje zvláštním způsobem uctívána.
No a do názvu televize jsem to ještě trochu zkrátili (jedno M jsme z toho AMIMS vynechali), aby to bylo lehce zapamatovatelné i těm kteří o významu zkratky nic nevědí a současně aby to mělo i druhý význam: "televize - multimediální internetová samoobsluha", který je každému srozumitelný.

Muže se do prohlížeče psát adresa televize s malými písmeny (www.tv-mis.cz)?
Ano může. My to s velkými písmeny píšeme jen pro zvýraznění. Dokonce je možno psát jen www.tvm.cz nebo i jen tvm.cz (bez www to ale někdy nemá rád Internet Explorer a přepne do jakéhosi svého vyhledávání - inu Microsoft).
- jdi na začátek (na seznam všech otázek) -

Modlitba k Panně Marii, Matce Naděje:

Ve Vranově nad Dyjí, sídle sdružení A.M.I.M.S., které provozuje www.TV-MIS.cz (Televize Maria Immaculata Mater Spei - česky: P. Maria Neposkvrněná - Matka Naděje) bývají každého 15. dne v měsíci poutní modlitební setkání u sochy Panny Marie Matky Naděje. Panně Marii jsme se rozhodli dát pod ochranu i naši televizi i celý apoštolát. Dlouho jsme přemýšleli o tom, že by bylo vhodné sestavit modlitbu k Matce Naděje. Velmi nás překvapilo a potěšilo, že modlitbu, která začíná těmito slovy uvádí svatý otec Jan Pavel II. ve své posynodální apoštolské exhortaci Ecclesia in Europa (2003). Část z ní uvádíme. Můžete se ji modlit za nás, za ty kteří budou televizi sledovat, za všechny, kteří se snaží vidět svět Božíma očima (to znamená: vidět ho s nadějí), i sami za sebe:

Maria, Matko Naděje,
kráčej s námi!
Uč nás zvěstovat živého Boha!
Pomáhej nám být svědky Ježíše, jediného zachránce.
Učiň nás pohotovými k pomoci bližním,
pohostinnými vůči potřebným,
ochotnými cvičit se ve spravedlnosti.
Učiň nás vášnivými staviteli spravedlivého světa.
Přimlouvej se za nás
a upevňuj nás v jistotě,
že se Otcův plán naplní.
Jitřenko nového světa,
projev se jako Matka Naděje
a bdi nad námi!
Maria, daruj nám Ježíše!
Učiň, abychom Ho následovali a milovali.
Amen.

Tato zkrácená verze modlitby má církevní schválení Biskupství brněnského
č.j. Ep/1242/03 ze dne 27. 10. 03  + Mons. Vojtěch Cikrle

- jdi na začátek (na seznam všech otázek) -
 




Doporučujeme: Internetový hudební přehrávač JukeBox a Milujte se! - časopis pro novou evangelizaci...

Spřízněné weby: amims.net (provozovatel internetové televize TV-MIS.cz a TV-MIS.com), fatym.com a oblati.cz (členové A.M.I.M.S.), abcd.bezva.info a knihovna.net (texty knih), jenikov.net (zajímavé myšlenky, akce...), spolcs.cz (Společenství čistých srdcí), ps.oblati.cz, prezentace pro dějepis. Spolupracujeme také s portály Evangelizace.cz a Poutní zájezdy (doporučujeme).

Děkujeme za vaše modlitby, za vaši finanční podporu (č. účtu 200 161 714, kód banky 0300, var. symol 111) a za nabídky vašich filmů a audia.

Vysokoškolské katolické hnutí    Stránky pro animátory seniorů    Víra, Církev, Seznamka, Gynekoligická poradna       JukeBox TV-MIS.cz    IN!    Ikonka TV-MIS.cz pro vaše použití!

"Televize Maria Immaculata Mater Spei" (TV-MIS.cz) je provozována sdružením A.M.I.M.S. (Apostolatus Mariae Immaculatae Matris Spei). Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak. Pokud se domníváte, že je zde použito vaše autorské dílo a s jeho šířením nesouhlasíte, dejte nám, prosím, vědět. Zjednáme nápravu.